ажливі інструкції

(Wichtige Hinweise)

Hier erhalten unsere Brückenklassen wichtige Informationen.

Irina Galfinger

класний керівник / Klassenleiterin

Sie erreichen die Klassenleitung über den Schulmanager oder über das Sekretariat.

ДОМАШНІЙ РОЗПОРЯДОК

Коротке пояснення: У нас є „позитивно сформульовані“ правила внутрішнього розпорядку. Це означає, що усі члени шкільної спільноти знають, яку поведінку ми хочемо мати і як би ми хотіли в ідеалі ладити один з одним. Звісно це призводить до ряду заборон, які ми не хочемо перераховувати явно і перш за все „остаточно“.

Для нас важливі такі моменти: • Вдячність, уважність та можливість допомогти; • Бажання вчитися і працювати; • Безпека:

  • ми уважні один до одного і піклуємось про безпеку. Люди, які не належать до школи, повинні негайно зареєструватися у секретаріаті там, якщо потрібно, покажуть дорогу і супроводять у потрібне місце. Сторонні люди не залишаються без попередження у шкільній будівлі.
  • якщо вчитель не з’явився до уроку, представники класу повідомляють про це через п’ять хвилин від початку уроку у секретаріат. Залишати територію школи під час занять заборонено.
  • учні відкритої школи повного дня можуть залишити шкільну будівлю лише у супроводі персон, які за ними наглядають. • Заборона куріння та алкоголю:
  • на території школи і на всіх шкільних заходах діє загальна заборона куріння та алкоголю. Також електронні сигарети та електронні кальяни підпадають під заборону через їх шкідливий вплив на здоров’я (німецький центр дослідження раку). • Використання туалетів:
  • туалети потрібно залишати охайними. Туалетами користуватися переважно під час перерв (протягом перших п’яти хвилин на початку та останніх п’яти хвилин у кінці перерви). Під час занять користуватися туалетом дозволено лише з дозволу вчителя. • Під час занять недозволено жувати жуйку! • Використання мобільного телефону:
  • у будівлі та на території школи повинні бути вимкнуті мобільні телефони та інші цифрові медіа, які не використовуються для освітніх цілей. Вчитель або викладач, який контролює подвір’я на перервах може зробити виняток. У разі порушення мобільний телефон або інший пристрій буде тимчасово вилучений. • Велосипеди та мопеди місце для паркування:
  • велосипеди та мопеди паркувати на відведених для цього місцях: між гратами хард кору і будівлею А. Зупинка на парковці для вчителів не можлива. Кожен учень повинен забезпечити захист від крадіжки самостійно. • Плани втечі та навчальна тривога: -дотримуйтесь планів втечі та порятунку (дивись внутрішню сторону дверей класу). Якщо є сигнал тривоги, залишити класну кімнату згідно плану евакуації, місця збору – хард кор та спортивний майданчик (на початку навчального року проводять навчальну тривогу). • Будь ласка знімайте усі головні убори під час уроку!

Інформація для опікунів дітей та молоді із України щодо обов’язкового відвідування школи у Баварії

Шановні батьки та опікуни, Ви разом зі своєю дитиною були в пошуках прихистку у Баварії через війну з Росією. Ми сподіваємось, що Ви у цей важкий час знайшли захист та підтримку в нашій країні і почуваєте себе у безпеці.

Ми знаємо, що багато біженців стоять перед вибором: залишитися у Баварії чи повернутися на батьківщину в Україну. Можливо, ви також задаєте собі питання, чи доцільно в цій ситуації, щоб Ваша дитина відвідувала школу в Баварії для отримання шкільної освіти.

Тому для нас дуже важливо, щоб учні з України мали змогу підтримувати контакт із системою освіти України під час свого перебування у Баварії, щоб підготуватися до можливого повернення до школи в Україні. У нашій базовій концепції шкільної інтеграції та підтримки дітей та підлітків з числа біженців у 2022/2023 навчальному році чітко зазначено, що буде створено необхідну свободу для відвідування так званих „бридж-класів“ у школах Баварії, наскільки це можливо з точки зору організації шкільної освіти. Тому кількість уроків у „бридж-класах“ становить 23 уроки на тиждень, що також менше, ніж загальна кількість уроків у звичайних класах.

Діти та підлітки можуть брати участь у дистанційному навчанні в Україні поза своїми шкільними обов’язками, наприклад, у вільний час або після уроків.

Водночас, шкільні програми для українських школярів у Баварії спрямовані на те, щоб кожен учень отримав можливість навчатися у школі Баварії так, як йому найбільше підходить.

Необхідно зазначити, що діти та підлітки шкільного віку в Баварії зобов’язані відвідувати заняття та інші шкільні заходи (ст. 56, абз. 4, ч. 3 Закону про освіту та навчання у Баварії (BayEUG)). Цей правовий обов’язок діє незалежно від громадянства та особистого стану учнів.

У цьому шкільне навчання завжди передбачає очне навчання, тобто навчання серед учнів та у соціальному середовищі. Таким чином, дистанційні або „онлайн“ школи не належать до звичних шкіл відповідно до Конституції Баварії та Закону про освіту та навчання у Баварії. Тому обов’язкова шкільна освіта в Баварії не може бути здобута шляхом навчання на дистанційних або онлайн-уроках.

Діти та підлітки, які переїхали до Баварії з-за кордону, повинні почати відвідувати школу не пізніше ніж через три місяці після переїзду з-за кордону (ст. 35, абз. 1, ч. 2 Закону про освіту та навчання у Баварії ).

Винятків щодо отримання обов’язкової шкільної освіти не передбачено.

У Баварії обов’язкова шкільна освіта має Конституційний статус. ст. 129, абз. 1 Конституції Баварії постановляє, що діти і підлітки зобов’язані відвідувати школу. Детальні зобов’язання наведені у ст. 35 ff. Закону про освіту та навчання у Баварії.

Діти та підлітки зобов’язані відвідувати школу в Баварії, якщо вони відповідають віковим вимогам та мають постійне місце проживання в Баварії, або якщо вони здобувають професійну освіту або розпочинають трудову діяльність (ст. 35, абз. 1, ч. 1 Закону про освіту та навчання у Баварії).

Ми хотіли б наголосити, що порушення обов’язкового відвідування школи підлягає не лише виховним та дисциплінарним покаранням відповідно до ст. 86 Закону про освіту та навчання у Баварії, але також може бути покаране районними адміністративними органами як адміністративні правопорушення як щодо учнів, так і щодо їх опікунів відповідно до ст. 119 абз. 1 № 2 та 4 Закону про освіту та навчання у Баварії.

Тому, будь ласка, запишіть свою дитину – якщо Ви цього ще не зробили – до школи, в „бридж-клас“, в який Ваша дитина була розподілена або в якому вона/вона може отримати обов’язкову шкільну освіту, і дайте їй можливість відвідувати школу в оточенні інших учнів.

Наша школа також буде рада відповісти на будь-які ваші запитання.

З найкращими побажаннями Ваше державне Міністерство освіти і культури Баварії.

Weitere Informationen des Kultusministeriums

Auf dieser Seite des Kultusministeriums finden Sie weitere Informationen, jeweils auf Deutsch und auf Ukrainisch.

Wollen Sie Lehrkraft werden?

Sie möchten als Lehrkraft in einer Brückenklasse arbeiten? Dann informieren Sie sich bitte auf diesen Seiten des Kultusministeriums: